cs

O NÁS

Jsme sportovní spolek Klub freestylového lyžování Most z.s. , sdružující akrobatické lyžaře zabývající se olympijskými disciplínami slopestyle a big air. Sídlíme v Mostě, odkud organizujeme veškerou sportovní činnost. Mezi naše aktivity patří pořádání závodů českého poháru a evropských  pohárů, organizace přípravy talentované mládeže a reprezentačního celku. Dále pořádáme akce pro děti v rámci dětských dnů, nábory mládeže do oddílu a tréninkové kempy pro veřejnost. V neposlední řadě také provozujeme jedinečné letní tréninkové centrum na Matyldě, které jsme v roce 2020 vybudovali. 

JUMPARK HAVRAŇ

Jumpark Havraň byl náš první projekt, který jsme vybudovali na bývalém koupališti v obci Havraň. Jednalo se o skokanský můstek s molitanovým dopadem pro trénink akrobatických lyžařů a snowboardistů. Areál včetně doplňkových sekcí jako railová platforma a trampolíny jsme provozovali sedm let. Pořádali jsme zde dětské dny a závody za účasti vrcholových sportovců ČR. Bohužel byl areál velice náročný na údržbu , zejména z důvodů neustálé obměny molitanových prvků v doskočišti, které na slunci degradovali. Rozhodli jsme se vybudovat areál nový s vodním doskočištěm, a to na mosteckém jezeře Matylda. 

JUMPARK MATYLDA

První aktivity vedoucí k vybudování nového areálu na Matyldě započaly v roce 2017 , kdy jsme si vytipovali vhodné místo na jezeře, prozkoumali dno a vytyčili stavbu. Začali jsme projektovat, zajišťovali jsme vyjádření veškerých dotčených orgánů a vyhotovili statiku ke skokanskému můstku. Stavební povolení jsme obdrželi v létě 2019 , kdy jsme zahájili stavbu. V roce 2020 jsme obdrželi grant od MŠMT a mohli dokončit celkovou stavbu. Kolaudovat se nám podařilo 15.12.2020 a tak je areál připraven na zahájení ostrého provozu na jaro 2021. Jumpark Matylda se skládá ze skokanského můstku 14m vysokého , 35 m dlouhého. Na břehu máme vynikající trampolínu eurotramp fivesquare a dvě buňky. Jeden sklad a druhá zázemí kanceláře. Vedle trampolíny máme zatravněnou plochu sloužící k protažení a doplňkovému cvičení.